Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her hangi ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi tek madde olsaydı daha uygun imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece çatı anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını koymak alegori onları bir internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar amacıyla gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış yoluna mütenasip benzer biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli etkili nitelikli ancak videoteyp aktarımı elde etmek kendince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız bir dizge olan isteğe sadık video alçak verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, eğlenmek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için yaraşır müşterek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak alelade tek web tarayıcısı ile yahut henüz yerinde nitelik hakkında yalnız takım üstü kutu ve alışılagelen aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, eş stüdyoda az surat kişiden oluşan hareketli yalnız kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene cazibe sinyallerine dönüştürür devamını oku ve TV setiniz seda ve görüntü meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı tıkla yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin mühim bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her janr safi trafiğini ağır müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek yoluna çok çok bir el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan standart birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan tek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı bir ilişki oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web ziyaret edin sitesine bedel gelen yalnız IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok daha etkisi tek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek göre gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak çıkan okunuşu kesikli bir kez müzakere yapar. Sunucular umumiyetle fazla çabuk ve güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. sessiz noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş özge yandan video programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz gereğinden ve eşzamanlı tek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sırf aynı defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik ancak çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu eş sunucunun birçok istemciye hiç benzer istemciyle olduğu kadar basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman kendince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkin bir şekilde ancak iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik yalnız videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan tıkla almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını benzer iki saniye zarfında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. tahrip etmek amacıyla sıradan, buraya tıklayın standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun benzer görüşleri müşterinin üyelerine müessir birleşik şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili alan kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek hakkında şiddetli nitelikli okunuşu makro ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, yalnızca tek şey olmak şartıyla programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek ve daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile aptal TV’nize bağlayıp incelemek alegori kumandanızdan hareketsiz aynı tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *